Audi A6 Multitronic

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Posiadam Audi A6 2.5 TDI 2002 rok ze skrzynia Multitronic. Przebieg ok. 200 tys km. Skrzynia sprawowała sie dobrze do czasu gdy przez przypadek podczas jazdy włączyłem pozycję "N". Stało się to przy przyspieszaniu przy prędkości ok 50km/h. Chwilę później przy lekkim dodaniu gazu skrzynia zaczęła szarpać. Po zgaszeniu silnika wszystko wróciło do normy. przez około miesiąc nic sie nie działo. Od kilku dni podczas jazdy czasem ( ale nie zawsze ) przy skręcaniu i dodawaniu gazu skrzynia chwile szarpie (5 - 10 sekund) Później wszystko jest dobrze. Czasem też po przejechaniu po nierównościach ( np. progi zwalniające ) skrzynia też chwilę szarpie.

Wiem że ciężko ocenić na odległość usterkę ale czy to raczej błąd elektroniki sterującej czy raczej uszkodzenie mechaniczne skrzyni ?

Jakie mogą być koszta naprawy ?
laniak

Masz standardowy problem,te skrzynie robią dokładnie miedzy 150 a 200tys. i maja te same objawy zużycia łańcucha i bębnów z nimi współ pracującymi jest to problemowa w naprawie skrzynia biegów wiec proponuje naprawiać w wyspecjalizowanym serwisie ASB
spid

autor: krzysztofs
JA BYM SPRAWDZIŁ POZIOM OLEJU SKORO REAGUJE NA ZAKRETY
krzysztofs

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?