mercedes 124c 320 coupe automat

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
witam koledzy pomocy bo mam problem ze skrzynia w misku problem jest taki ze niema 5 wklada wszystkie 4 tylko na D nic sie niedzieje i jade na 4 a jak dojdzie do mometu ze ma zalaczyc 5 to niema nic poprostu luz-neutral mialem wczesniej taki mniejszy problem jak jeszcze bylo wszystko ok to przy przyspieszaniu na 5 biegu jak poczul obciazenie to automatycznie zrzucal na 4 wiec sie zatrzymalem i przemieszalem dzwignia tak normalnie od P do 2 i zpowrotem no i od tamtej pory 5 niema oco kaman niewiem??? co mam z ty zrobic ? jestem z pod lublina pozdrawiam 8)
lester_cool

autor: janusz_80
nie jestem znawcą od automatów, ale trochę orientuję się w Mercedesach (starszych modelach). Objawy które pan opisuje wskazują na bardzo popularną awarię tych skrzyń (722.5). Dużo można o tym poczytać na forach mercedesa - 5 bieg był słabym punkt tych skrzyń. Naprawa niestety będzie dosyc kosztowna, jeszcze 4 lata temu najczęściej zamykała się kwotą 7-8 tysięcy złotych, obiecnie kiedy automaty stosunkowo bardzo sie spopularyzowały za sprawą dużego importu aut używanych z krajów UE ceny spadły i koszt takiej naprawy to 3-4 tysięcy (mówię o najczęsciej spotykanych awariach tych skrzyń czyli elektronicznemu sterowaniu 5 biegiem).

Sama wymiana oleju i filtrów na ogół nie daje żadnych zmian in plus. Nie ma co też liczyć na "samonaprawienie się skrzyni".
janusz_80

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?