Problem ze skrzynią 4HP24A Audi A8 QUATTRO TIPTRONIC

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam. Mam problem ze skrzynią i proszę o pomoc. Jakieś 2 miesiące temu skrzynia została zalana niestety Mobilem ATF 220 a nie olejem takim jaki powinien być. Przez jakiś czas autko sprawowało się idealni lecz z upływem czasu zaczął słabnąć wsteczny. Wraz ze słabnięciem biegu wstecznego skrzynia przy przerzucaniu biegów do przodu zaczęła szarpać. Wczoraj rozebrałem skrzynie na części i okazało się że całkowicie zdarte są tarczki i przekładki w jednym koszu tym dwustronnym (niestety nie wiem jak on się fachowo nazywa) po jednej i drugiej stronie. Pozostałe tarczki i przekładki w reszcie koszy są OK. Co za tym idzie cały syf który został zdarty z tych tarczek rozpłynął się po całej skrzyni i widać że jest poosadzany w każdym jej zakamarku i na magnesach jest mnóstwo opiłków. Podczas rozbierania jej wyciągałem z obudowy 7 krótkich grubych gumowych rurek które są chyba czymś w stylu jakiś uszczelniaczy ciśnieniowych czy coś takiego. Są pod zegerami i sprężynkami między obudową skrzyni a koszami i nie są już elastyczne jak guma tylko twarde jak plastik. Proszę o pomoc i podpowiedź czy przy takim uszkodzeniu i stanie skrzyni jest możliwość jej uratowania? Czy istnieje szansa że po dokładnym jej umyciu wymianie tarczek i tych uszczelniaczy skrzynia ożyje? Proszę o podpowiedź na co jeszcze zwrócić uwagę przy tej skrzyni. Rozbierałem ją kawałeczek po kawałku i jestem w stanie ją złożyć tylko nie chciałbym wymienić części które opisałem złożyć ją w całość założyć na samochód i żeby okazało się że nie działa tak jak powinna. Filtr i uszczelkę już posiadam jak również 10 litrów oleju G052 162 A2. Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś opisy lub zdjęcia nie ma problemu. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam[/img]
ajedrzej78

autor: axod
poszlo na priv.
Automatyczne Skrzynie Biegów
Kraków, ul.Prądnicka 36
www.axod.pl
biuro@axod.pl
012-4182321, 608457091, 660665397
axod

autor: ajedrzej78
BARDZO BARDZO Dziękuję za pomoc. Będę oglądał ją dokładnie i wiem na co zwrócić uwagę. DZIĘKUJĘ BARDZO :D :D :D :D Pozdrawiam
ajedrzej78

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?