AL4 peugeot 207 jak ciepla szarpanie na wszystkich biegach

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam wszystkich
Auto jest z 2006 i ma 110 TKM, jak skrzynia i silnik jest zimna to wlasciwie jest wszystko ok, chociaz (mam to auto nie dlugo) mam wrazenie ze jade na troche za duzych obrotach (ale rownomiernie) tak jak by nie zapinal look up.
Po sprawdzeniu Peugeot Planet wskazuje na sporadyczne bledy: nie wiem czy wlasciwie to przetlumacze z niemieckiego-
-sporadyczny feler regulacji cisnienia-roznica/zadane wartosci
-sporadyczny feler połączenie (zmostkowane) zmieniacza momentu obrotowego
(czyli konwertera)
Przy cieplym silniku (i skrzyni) szarpia wszystkie biegi tak samo, przy ruszaniu z miejsca (bez dodawania gazu) jest taki efekt jakby skrzynie nie mogla zalapac napedu (raz lapie leciutko raz nie tak co 3-4 sek)
Jak dodam gazu normalnie to jest ostre szarpniecie i jedzie, potem szarpie tez przy innych biegach czym agresywniej cisne gaz tym bardziej tak jak by
look up byl zapiety na stale.
no i na koniec po kilku albo kilkunastu minutach jazdy skrzynia przelacza sie w tryb awaryjny.
Mam pytanie: olej nie byl nigdy zmieniany i zamierzam to wlasnie zrobic, potem w dalszej kolejnosci elektrozawory, no i potem chyba czas na konwerter?
Czy moj tok myslenia jest prawidlowy?
Pozdrawiam wszystkich
georgeus

Można tak zrobić, ale skoro pokazuje błędy to mała szansa, żeby udało sie je usunąć wymianą oleju. Może przy wymianie oleju - jeżeli nie będzie bardzo brudny - od razu wymienić główne zawory EPC / TCC.
Regeneracja konwertera to grubsza operacja to można ją zostawić na koniec - jeżeli wstępne zabiegi nie pomogą - bo wtedy przy okazji można zajrzeć do skrzyni skoro i tak będzie wymontowana.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?