wymiana tarczek 5hp18

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
witam, mam uszkodzone tarczki kosza A skrzynia 5hp18 co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? niestety przed rozebraniem skrzyni nie sprawdziłem ilości oleju ale wycieków raczej nie było proszę o pomoc.
KRZYSZTOF JAMNIK

To zależy co to a uszkodzenie, bo może być spalone sprzęgło, albo po prostu zużycie naturalne. Sprzęgło A jest jednym z bardziej eksploatowanych, pracuje w zakresie biegów 1-4. Wszystko zależy od tego czy były jakieś problemy z jazdą, z płynną zmianą biegów. Za to odpowiada również płyta sterująca i elektrozawory. Problemy z układem sterowania może doprowadzić w ostateczności do uszkodzenia mechanicznego.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie!
tarczki są spalone brak okładzin poza pierwszą od str.tłoka reszta raczej w kolorze fiolet, wygięły się razem z tarczą zamykającą wnętrzem do zabezpieczenia. jakiś czas temu był podłączony komputer i diagnosta powiedział że jest problem elektrozaworu 1,2,3,4,5(nie wiem dokładnie) zlałem to bo skrzynia latała aż miło do momentu gdy dostała trochę ognia po tłokach na kilku rondach pod rząd od tego czasu zaczęła szarpać przy gwałtownym przyśpieszaniu i zanim zacząłem się łudzić że to poduszka(ok.200km.) było po skrzyni brak D,R działa. płyty nie ruszałem natomiast oringi zabieraka i koszy są spłaszczone i nie elastyczne.
Pytanko to
czy trzeba ruszać płytę, jaki powinien być luz między tarczkami a zabezpieczeniem bo nowe tarczki są cieńsze od oryginalnych i jakie powinno być ciśnienie oleju ewentualnie inne na co jeszcze zwrócić uwagę bo wielokrotne wyjmowanie i zakładanie skrzyni to czas nie do odzyskania
Bardzo dziękuję za uwagę i bardzo przepraszam za zawracanie gitary ale obecnie jesteście ostatnią deską ratunku.
KRZYSZTOF JAMNIK

Dokładne "luzy" to trzeba sprawdzać w literaturze technicznej, mechanik z doświadczeniem wie orientacyjne pod palcem ile powinien zostawić w konkretnej skrzyni. Proponuję literaturę:
http://www.midparts.com.pl/pl/p/ZF-5HP1 ... ICZNA/1125
Spróbuję się dowiedzieć czy możemy to mieć w wersji .PDF, tak jak większość literatury za cenę 99 zł.
Proponuję zrobić skrzynię mechanicznie, jeżeli była wysoka temperatura to podejrzewam, że najlepiej zastosować komplet uszczelek.
Z reguły przy naprawie skrzyni mechanicy rozbierają płyty sterujące, czyszczą i wstępnie sprawdzają jak działają poszczególne elementy. A czy ta płyta będie działać całościowo poprawnie to okaże się po uruchomieniu samochodu.
Proponuję jednak skorzystać z doświadczenia osoby, która na codzień zajmuje się automatami.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Dziękuję za poświęcony czas!!
W okolicy śą dwa zakłady jeden powiedział że na razie nie przyjmują zleceń drugi że w takie stare się nie bawią a kolejka na przyjęcie do marca koszty 3000-7000. "Doświadczeniem" wiemy dobrze że nikt się nie podzieli a jak robili swoją dziesiątą skrzynię to mieli go mniej niż ja teraz.Do Krk mam 650km i faktem jest że nie jest to 8hp75 czy 9g tronic albo inna 10cio stopniowa hyundaia a ja nie chodzę w turbanie i w żadnym serwisie ASB nie przyjmą mnie z otwartymi ramionami widząc stodołę e38v8 z 90' lat.
Obecnie plan mam taki jak sugerujecie zakup materiałów, ogarnąć skrzynię mechanicznie, serwis komputerka, sprawdzenie działania, relacje na forum, wielkie podziękowania.
Na razie stokrotne dzięki za tak życzliwe informacje jak tylko będę miał nowe info z operacji napewno się nimi podziele
Pozdrawiam
KRZYSZTOF JAMNIK

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?