3.0d, skrzynia 5L40E traci napęd po chwili jazdy

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam wszystkich i już tłumaczę o co biega.
Skrzynia jak w tytule, tuż po odpaleniu auta (temperatura pracy nie ma znaczenia) są wyczuwalne D i R - ledwo jedzie ale są. po ok 20-30 sekundach ze skrzyni słychać jak by przelewanie zapowietrzonego płynu i już biegów brak - auto stoi, nawet nie drgnie, ze skrzyni dobiega jakby pohukiwanie umierającej sowy - hehe. Po zgaszeniu, odczekaniu pół minuty i zapaleniu auta sytuacja jak wyzej - identycznie.
Zabrałem się za sprawdzenie stanu oleju - silnik pracuje, lewarek wymieszany na wszystkich pozycjach i ustawiony na P. Odkręcam korek przelewowy i NA PRACUJĄCYM SILNIKU wylało się ok. 2,5l! zupełnie tak jak by silnik nie pracował... Filtr zapchany - myślę i miska w dół. Filtr drożny, na dnie miski trochę czarno srebrnego osadu, magnes oklejony warstwą na 2mm {szara mączka). No to zawór EPC wyjąłem -czyściutki ładnie klika i otwiera. Na wszelki wypadek oklikane TCC i 3 x zmiany.
Obstawiam pompę lub konwerter chociaż gdyby miał być ten drugi objawy nie zmieniałyby się po 20 sekundach.
Może ktoś z Szanownych Kolegów miał identycznie i pomoże zlokalizować przyczynę? Pozdrowienia
konaar

Na pewno skrzynia do wyciągnięcia, bo utrata biegów z reguły wiąże się z usterkami mechanicznymi. Prawdopodobie posypał ię konwerter i dodatkowo opiłki mogły uszkodzić pompę oleju.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

autor: konaar
Tak dokładnie tak było dodatkowo jeszcze tarczki tłoki sterownik do czyszczenia itp itd dobrze że planetarka nie ruszana skrzynia naprawiona także problem rozwiązany temat do zamknięcia Dzięki i pozdrawiam
konaar

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?