peugeot 406 2.0 16v tryb awaryjny

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam serdecznie.
Problem z ASB AL4/DPO na postoju przechodziła w tryb awarii (miganie kontrolek trybów specjalnych), po skanerze błędy; poślizg skrzyni i brak zasilania elektrozaworów EVS1 do 6. Po zdjęciu obudowy przewody elektryczne były przyciśnięte (zgniecione) blachą ("osłoną") do płyty sterującej "błąd przy montażu płyty, teraz moje pytania;
Czy te elektrozawory to zwykłe cewki (kontrola miernikiem wykazuje opór ale brak przejścia, te 2 na górze mają przejście i "pykają" pracują)jak je sprawdzić.
ASB szarpie trochę przy zmianie czy to przez zawory.
Jak skontrolować płytę sterującą.

Dodam że chcę wymienić olej, co polecacie. Proszę jeszcze o podpowiedź jak zaizolować te przewody elektryczne bo je musiałem rozcinać(izolację), a nie chcę izolować czymś co olej rozpuści. Co jeszcze mogło się spalić (sterownik od asb wydaje się nie spalony, zaglądałem) poza bezpiecznikiem.
kondzio

Do konkretnego sprawdzenia płyty sterującej potrzebne jest urządzenie do tego wraz z blokiem do konkretnej skrzyni. Takie urządzenie znajduje się w oddziale w Nowogrodzie ( 604 177 071 ). Umieszcza się sterowanie na bloku i testuje. Wyniki testu pokazane bedą na wykresie. Wtedy wiadomo jakie elementy płyty wymagają regeneracji i/lub wymiany.
Podejrzewam, że izolacje z rodzaju termokurczliwych powinny być odpowiednie.
Olej powinien mieć specyfikację LT71141.
Trzeba poskładać i sprawdzić czy błędy zostaną te same po poprawnym montażu.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?