4hp20 citroen c5 2003

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam.
Kupilem auto z uszkodzana skrzynia biegow tzn wyla jak wsciekla i atuo ledwo ruszalo dopiero przy obrotach silnika 5000. Skrzynia po remoncie panewka lozyska jakies koszyczki zabezpieczenia uszczelki i filtr do tego wyczyszczona w srodku. Po wsadzeniu do auta po przejechaniu doslownie 10m yskoczyl blad skrzyni - czujnik predkosci wyjsciowy pokazywal 0. Wziolem od kolegi dwa zestawy czujnikow z wiazka i blokiem hydraulicznym na podmiane. Co sie okazalo ze slusznie wziolem wszystko bo czujnik z mojej skrzyni sie roznil od tych co wiolem od kolegi i przelozylem wszystko. Po zlozeniu i wjechaniu na droge skrzynia pracuje idealnie ale do czasu gdy nie wywali bledu p0732 lub p0733 lub p0734 ten ostatni wychodzi dopiero po przekroczeniu 130km/h a te wczesniejsze to gdy pedal wcisniety jest do podlogi to tak miedzy 70-90 wyskakuje blad skrzyni. Oczywiscie auto jest w trybie awaryjnym na 3 biegu. Zgasze auto i odpale i jest ok chodz lexia widzi blad i po pewnym czasie znowu wskoczy blad. NIe pomaga nawet jak skasuje blad. Podmienilem na drugi zestaw i to samo. To zwonu elektryke zostawilem kolegi a blok moj i dalej to samo. Wymienilem sterownik skrzyni na starszy z 2001 bo moj jest z 2003 i dalej to samo. Juz glupieje co moze byc odpowiedzialne. W suie zostalo mi tylko jeszcze zrobic telekodowanie bo tego nie robilem. Ale cz to by mialo wplyw?

A więc jestem po telekodowaniu i dalej nic nie pomaga ;/. Pomozcie bo juz mi sil i pomyslow brakuje.
FoxRacing86

autor: karster
Dziwna sytuacja. Wygląda mi na to, że chyba skończy się na wymianie tej skrzyni skoro nic nie pomaga.
karster

Te błędy zapewne oznaczają odpowiednio usterki błędnego przełożenia 2, 3, 4 biegu. Sugerują na błędne przełozenia. Tutaj właściwie może być wszystko od wiązki i komputera po usterkę mechaniczną. Niemniej jednak przy uszkodzeniu mechanicznym powinno coś być widać po jakości oleju. Błędy tego typu mogą się pojawiać przy uszkodzeniu mechanicznym, ponieważ jeżeli w skrzyni będzie problem to odczyty czujników wejścia i wyjścia będą nielogiczne dla komputera.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?