4HP22 BMW e30 2.4td

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam wszystkich. Problem jest dość dziwny. Mianowicie. Przeprowadziłem remont samochodu który trwał 3 lata. Ostatnimi czasy wracałem z warsztatu zajmującego się regeneracją pomp wtryskowych na własnych kołach (pierwsza taka podróż od 3 lat od momentu rozebrania samochodu) i pojawił się dziwny problem. Skrzynia baaaardzo mocno przeciąga biegi, nie istnieje nawet szansa aby zmieniała biegi do 2 tys. obr. Olej z filtrem zmieniony na mobil atf220, poziom oleju w normie. Skrzynia występuje bez najmniejszego połączenia kablowego, podciśnieniowego, od skrzyni prowadzi jedynie cięgno. Posiadacie jakieś sugestie? Spotkałem się ostatnio z dziwną teorią, iż pompa wtryskowa może mieć wpływ na działanie skrzyni, co wydało mi się dziwną teorią. Bardzo cenię sobie pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska oraz recepcie na zażegnanie tej niecodziennej sytuacji.
Użytkownik skody s100 z 1975r i bmw e30 2.4td automat
kruchy192

Jeżeli jest cięgno to słuzy ono również do regulacji pracy skrzyni. Jak to nie pomoże to problem może być w samym sterowaniu skrzyni. Można rozebrać i spróbować wyczyścić. Jeżeli te zabiegi nie pomogą to mozliwe, że będzie trzeba szukać innego sterowania. Oczywiście zakładając, że mechanicznie skrzynia jest w dobrej kondycji.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?