4hp20 alfa 166 przegrzewanie oleju

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
witajcie,
kiedyś w czasie jazdy skrzynia nagle zaświeciła mi swoją kontrolkę ciągłym swiatlem-jak pisze instrukcja przegrzanie.
Zatrzymalem się jak chciałem ruszyć już nie było napędu. Jak ostygła było ok ale po paru km to samo. Znowu kontrolka i brak napędu.
Sprawdziłem stan oleju trochę dolałem ale nie pomogło. Do tego po zapaleniu słychać było wycie razem z obrotami silnika na wolnych jak złapała temperaturę-myślę nic tylko konwerter.
Kupił od kolegi z forum skrzynię inną całą z konwerterem.
Wymieniłem w ub tygodniu, zalałem 100% oleju nowego taki jak zaleca producent-całość. Zgodnie z instrukcjami dla skrzyń aut. Weszło tyle ile pisali.
Generalnie wczoraj na krótkich dystansach było ok.
Dzisiaj przejechałem 20km -wyprzedziłem jedno auto i pare km później zaczęło poszarpywać jak się zatrzymałem brak napędu.
Zgasiłem. Poczekałem kilkanaście minut. Ruszyłem żeby dojechać do stacji nabliższej 1 km i zaświeciła sie kontrolka znowu! Znowu to samo przegrzanie skrzyni.

Co jest grane nie mam pojęcia. Nie wierzę że to usterka skrzyni. Miał ktoś taki problem? Albo wie jak ten problem rozwiązać? Jestem załamany....

mowa o skrzyni 4hp20 w alfie 166 98r 2.5v6 190KM
4hp20

autor: 4hp20
nowe fakty,
wymieniłem sterownik skrzyni, nic to nie dalo, podpiałem kompa i mam takie wyniki:

18-czujnik predkosci pojazdu -czesto sie pokazuje mimo ze go usune..czasem tez wyświetlił na stałę lampkę skrzyni na desce.

ale zdarzyło się dwa razy i na "nowym" i na starym sterowniku (bo jakims cudem udalo mi sie tym razem podplaczyc do niego":

15-ukl. ster. uszkodzony (pamięć EEPROM) co ciekawe skasowałem i nie pojawił sie ani na jednym ani na drugim sterowniku.

o co chodzi?
4hp20

Rozumiem, że w rozumieniu sterownik skrzyni to myślimy o "prostokątnej puszcze" na końcu wiązki kabli ?
Z pojeciami jest różnie. Proponuję tak:
- sterowanie / sterownik ( blok hydrauliczny z zaworami )
- komputer skrzyni ( "prostokątna puszka" )
To wygląda na jakiś problem elektroniczny, skoro wymiana całej skrzyni nie pomogła. Jeżeli wymiana komputera nie pomogła to trzeba pewnie szukać w wiązkach.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?