konwerter

Jeżeli masz problemy z automatyczną skrzynią biegów - napisz a napewno Twój post nie zostanie bez odpowiedzi.
Witam. Zakupiłem do mojego auta używany konwerter i mam pytanie do znawców: czym umyć/wypłukać go przed montazem? Auto to peugeot 406 3.0 ze skrzynia 4hp20
miron15

Używany konwerter to ryzyko chociażby z racji tego że nie wiadomo ile przeleżał na półce i w jakich warunkach oraz w jakim stopniu zużycia są jego podzespoły.
Wyczyścić to się go za bardzo nie da, nie polecam wlewania do środka nic poza olejem. Można ewentualnie odwrócić go na kilka godzin to wypłynie trochę starego oleju. Niemniej jednak zanieczyszczenia nagromadzone wewnątrz pozostaną w większości.
Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak regeneracja.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

autor: karster
Możesz go zamontować. Pojeździć kilkadziesiąt-kilkaset kilometrów i wymienić olej w skrzyni jeszcze raz. Tak go wypłuczesz.
karster

Jeżeli olej w konwerterze i skrzyni z której on pochodzi był czysty to po co w ogóle płukać. Jeżeli wylewa się brudny to można różnymi sposobami próbować usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, niemniej jednak jeżeli tak jest to wątpliwa wydaje się jego zdolność do poprawnego działania. Również fakt, że skrzynie 4HP20 nie produkowane są przynajmniej z 10 lat i w takim przypadku trafienie konwertera z niskim przebiegiem raczej będzie rzadkie.
Automatyczne skrzynie biegów

Obrazek
midparts-krakow

Wróć do Problemy z automatyczną skrzynią?